HAYDİ YELKENE

Bu yaz tatilinizde farklı bir şey yapmaya ne dersiniz? Mesela yelkenli tekne ile Göcek koylarını keşfedip, denizin tadını çıkarmak… Yelkenler rüzgarla dolarken denizin tuzlu esintisini yüzünüzde hissetmek… Yeni bir dünyanın kapısını aralamak…

Gelin bu tatilinizde denizin farklı bir yönünü yaşayın bizimle, karadan denize değil, denizden karaya bakmanın keyfini yaşayın.

teobel

Turlarımızda kaptan olarak eşim Teoman misafirlerimizi ağırlayacak, kız kıza gruplarda özel istek olursa ben kaptanlık yapacağım.

Göcek Mavi Tur

İrili ufaklı adalar, yemyeşil ağaçların turkuaz denizle buluştuğu koylar, Dalaman Havaalanına olan yakınlığı nedeniyle yelkenli ile gezmek isteyenlerin en çok tercih ettiği destinasyon olan Göcek Körfezinde görülecek belli başlı yerler;

 • Yassıca Adaları : Fethiye körfezindeki Yassıca adaları zaman geçirmek ve demirlemek için en uygun yerlerden biridir. Çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Adalardan birinde küçük bir gölet vardır.
 • Sarsala : Sarsala koyu çam ağaçlarıyla çevrelenmiş uzun taşlı plajı ile mavi tur yolcularının sıkça kullandığı bir durak noktasıdır. Bu koyda bir restoran da bulunmaktadır.
 •  

  Bedri Rahmi Koyu : Asıl adı Taşyaka olan bu koy 1974’te Bedri Rahmi’nin koyu ziyaret etmesi ile bu adı almıştır. Bedri Rahmi büyük bir taşın üzerine balık gibi görünen ama aslında içinde 6 tane hayvanı gizleyip tasvir ettiği bir sanat eseri bırakmıştır.

 • Kleopatra Hamam Koyu : Kleopatra Hamamı Koyu içinde batık hamamı barındıran tarihi kalıntıların yer aldığı mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu koydur. Tarihe göre Mısır kraliçesi Kleopatranın Akdeniz kıyıları ziyaretinin birinde yakın arkadaşları ona bu hamamı yapıp hediye etmeye karar vermişler. Çünkü bu koyda sıcak su kaynağının olduğunu tespit etmişlerdir. Bu sıcak suyun cilt hastalığına iyi geldiğini ve Kleopatranın güzelliğinin de buradan geldiği söylenenler arasındadır.
 • Tersane Adası : Tersane Adası, Göcek Körfezi’ndeki en büyük adadır. Derin bir kanaldan geçerek kış limanına ulaşılır, Osmanlı döneminde tersane olarak da kullanılmıştır. Adını buradan almaktadır.
 • Boynuzbükü Koyu : Boynuzbükü, Fethiye körfezinin batısında bulunan geniş bir koydur. Çam ağaçları ve günlük ağaçları ile kaplanan koy bölgeyi keşfetmek isteyenler için uygun yürüyüş alanıdır.
 • Göbün Koyu : Küçük ve dar olan bu koya iki yüksek tepenin arasından girilir. Koy zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Koyun uç tarafında bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görebilirsiniz.
 • Killebükü : Killebükü, Boynuzbükü ve Taşyaka arasında kalan geniş bir koydur. Koyla birlikte kilise kalıntıları ve süslemeli taşları da görebilirsiniz.
 • Göcek Adası :  Göcek ‘e 10 dakika uzaklıkta bulunan Göcek Adası, Göcek merkezine en yakin plaja sahiptir. Adada çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tesis vardır.

20161231_171811-01

 

Tekne Özellikleri

Tekne Adı: Teobel

Marka/ Model: Jouet Fandango 33

Boy: 10 m.

Kabin Sayısı: 2

Tuvalet: 1

Teknemizde mutfak, salon, havuzluk ve baş kabini kullanarak tatilinizi keyifle geçirebilirsiniz. Mutfak ekipmanları, buzdolabı, müzik sistemi kullanımınıza sunulmaktadır.

 

Göcek Mavi Tur Özellikleri

 • Turlarımız 2 kişilik, kaptanlı turlardır. Üçüncü kişi opsiyonu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Turlar en az 3 gün en çok 1 haftalıktır.
 • Tekneye giriş saati 15:00, ayrılış saati: 11:00’dir. Farklı saatte giriş çıkış yapabilmek için bilgi alınız.
 • Turlarımızda; yemek yapma, bulaşık yıkama ve temizlik gelen misafirlerimize aittir.
 • Yiyecek içecek alışverişinizde Kaptan’ı da dahil etmeniz gerekir. Aç Kaptan, ters Kaptan 🙂
 • Rotalar hava durumuna göre değerlendirilerek misafirlerimizin isteği doğrultusunda düzenlenebilir.
 • Bağlanma bedelleri, atık su boşaltma bedeli ve turda tüketilen mazot ücreti misafirlerimize aittir.

 

Rodos Turu

Talep doğrultusunda Göcek Mavi Turu’na ek olarak veya sadece Rodos Turu da yapabilirsiniz. Rodos Turu’nda tekne çıkış ve giriş işlem masrafları, Acenta ve liman ücretleri, vize ve pasaport işlem ve ücretleri misafirlerimize aittir.

IMG_20150718_205855

Mavi Tura Ne Zaman Gidilir

Akdeniz iklimine sahip Göcek’te 4 mevsim yelken yapmak mümkündür. Ancak yelken keyfinden çok denizin keyfini çıkarmak sizin için önemliyse Mayıs-Ekim ayları arasında Mavi Tura çıkmanızı öneririz.

Müsaitlik durumu ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Reklamlar